Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme FıkraCenneti / FıkraCenneti.com üyeleri arasinda üyelik başvurusu sırasında yapılır. Sitemize üye olanlar, aşağıda yazılanları okuduklarını, onayladıklarını ve kabul ettiklerini garanti ederler.

FıkraCenneti.com'un içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir internet sitesinde yayınlamak kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde bu tür işlemleri yapan kullanıcılar hakkında KANUNİ İŞLEM YAPILACAKTIR.

A. Üyelik Başvurusu:

1. Sitemizde aktif olarak rol alabilmek için üye olunması gerekmektedir. Üyelik başvurusu için gerekli olanlar; geçerli bir e-posta adresi ve size ait bir takım kişisel bilgilerdir (ad soyad, doğum tarihi, cinsiyet, yaşadığınız şehir). Sizinle temas halinde olmamız e-posta aracılığıyla gerçekleşeceğinden geçerli bir e-posta adresinin kullanılması önemlidir. E-posta adresi geçerliliğini yitiren kullanıcı kayıtları zaman içinde sistemden silinir.

ÖNEMLİ: Sitemize üye olurken kullanmış olduğunuz E-posta adresini sitemize giriş yaparken kullanacağınız için, her zaman kullandığınız ve üyelik onayının gerçekleşeceği aktivasyon maili geleceği için geçerli bir mail adresinizi yazınız.

2. Sitemize kayıt olmak için 13 yaşından büyük olunmalıdır. 13 yaşından küçüklerden bilinçli olarak herhangi kişisel bilgi toplamayız.

3. Başvuru formu doldurma işlemi gerçekleştirdikten sonra e-posta adresinize onay maili gönderilir. Onay maili geldikten sonra maildeki aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı aktif hala getirebilirsiniz.

B. Site Kullanımı:

4. Yapılan üyelik başvuruları kişiye özeldir. Başka kişilere herhangi bir sebebten dolayı devredilemez, farklı takma isimler ile birden fazla üye olunamaz. Kullanıcıların seçecekleri isimler (nick) küfür ya da argo kelimeler içeremez.

5. Sitemizde yazılan mesajlardan yazarı sorumludur ve bu mesajlar FıkraCenneti çalışanlarının düşüncelerini ifade etmez. Kullanıcılara ait IP'ler sistemde saklanır; gerekli durumlarda ilgili yasal mercilere verilebilir.

6. Sitemizin dili Türkçedir. Kullanıcılar anlaşılır ve düzgün bir şekilde foruma yazmakla sorumludurlar. Özellikle "irc" türkçesi ile gönderilen mesajlar hoş karşılanmamaktadır, ısrarla bu tarz yazmak üyelik iptali ile sonuçlanabilir.

7. Sitemize T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar, illegal sitelere ait link, yine bu tarz içerik ve yazı yollanamaz.

8. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da aynı konu ile ilgili farklı bölümlere birden fazla mesaj göndermek (spam, flood); din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; site katılımcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

9. Site ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

10. Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici görseller dışında görsel kullanılamaz.

11. Aynı oyun ile ilgili farklı bölümlere birden fazla mesaj gönderilmesi, sitemizi sohbet ortamına dönüştürecek mesajların eklenmesi ya da bozuk bir Türkçe ile mesaj yazılması, bu mesajların neden belirtilmeksizin silinmesine sebeb olur.

C. Yönetici yetkileri:

12. Site yöneticileri kurallara uymayan, gönderildikleri oyun ile bağlantısı olmayan mesajları değiştirme ya da silme hakkına sahiptirler. Bu durumdan mesaj sahibini bilgilendirme mecburiyeti yoktur.

13. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile site düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden belirli bir süre ya da tamamen uzaklaştırılırlar.

14. Site kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı site yöneticilerine saklıdır ve "ariyet sözleşmesi" gereği her an güncellenebilir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyenlerin üyeliklerinin iptalini talep etme hakları vardır.

D. Reklam:

FıkraCenneti'da yayınlanan reklamların doğruluğu ve güvenilirliği reklam yayıncılarına aittir. FıkraCenneti.com bu konuda herhangi garanti vermez, yayınlanan reklamlardan doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.

E. Gizlilik ilkeleri:

Kişisel Bilgileriniz: Toplanılan bilgiler kesinlikle FıkraCenneti.com ve ortakları dışında kullanılamaz ve 3. bir şahısa satılamaz. Kullanıcı bilgilerini izinsiz erişimlerden ve kullanımlardan korumak için güvenlik önlemleri dikkatla ve detaylı biçimde alınmıştır.

Üyelik İptali: FıkraCenneti.com bu sözleşmede yazan kurallara uymayan kullanıcıları, anında üyelikten çıkarma hakkına sahiptir.

fikraCenneti hakkında fikraCenneti hakkında

FıkraCenneti.com sitemizde çeşitli kategorilerde binlerce fıkra bulabilirsiniz. Kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan fıkralar ile keyifli dakikalar geçirmeniz dileği ile ;)
© 2006-2024 bu site 18 yaşındadır.

Etiketler Etiketler

{$k} 


Sitemizde çeşitli kategorilerde fıkralar okuyabilirsiniz.
sarışın fıkralarıçocuk fıkralarıpomak fıkralarımühendis fıkralarıerzurumlu fıkralarınasrettin hoca fıkralarıkısa fıkraaşk nasıl birşey